Choose your languageand country
niemiecki
polski
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czas na zmiany w twoim ogrodzie - SREBRNE KULE

2018-01-02
Srebrna kula - idealna ozdoba do każdego ogrodu!!!

Odpoczynek... Szukając miejsca do letniego odpoczynku, najczęściej wybieramy ogród. Musi być piękny, kolorowy i najlepiej nasz własny. Założenie ogrodu od podstaw jest kosztownym i bardzo pracochłonnym przedsięwzięciem, ale zdarza się,że po zakończeniu prac nie jesteśmy w pełni zadowoleni z osiągniętych rezultatów i może ogarnąć nas frustracja. Z pewnością w wielu wypadkach można temu zaradzić wprowadzając do ogrodu dekoracje ogrodowe. Takie dodatki staną się dopełnieniem całości założenia, a poza tym mogą znacząco odmienić przestrzeń ogrodu widzianą przez obserwatora. Takie zmiany mogą wnieść harmonię, spokój, a także ożywić i wprowadzić trochę dynamiki na rabaty. Oczywiście uwzględnienie w ogrodzie dekoracji ogrodowych powinno być umiarkowane, bo ich nadmiar może przytłaczać.

Jakie dekoracje do ogrodu?  W zasadzie za dekoracje może posłużyć wiele przedmiotów, wszystko zależy od naszej wyobraźni i upodobań. Istotnym jest, aby wykorzystana dekoracja była spójna z otoczeniem oraz wpisywała się w stylistykę ogrodu. 
Z pewnością w wielu wypadkach można temu zaradzić wprowadzając do ogrodu dekoracje ogrodowe. Takie dodatki staną się dopełnieniem całości założenia, a poza tym mogą znacząco odmienić przestrzeń ogrodu widzianą przez obserwatora. Takie zmiany mogą wnieść harmonię, spokój, a także ożywić i wprowadzić trochę dynamiki na rabaty. Oczywiście uwzględnienie w ogrodzie dekoracji ogrodowych powinno być umiarkowane, bo ich nadmiar może przytłaczać.
 
                                                                                                                                                                     
W ostatnim sezonie furorę w ogrodzie robią kule ze stali nierdzewnej. Poprzez lustrzaną powierzchnię przepięknie odbijają promienie słoneczne i wprowadzają nutkę luksusu w nasze otoczenie. Harmonizują one z otaczającą roślinnością, podkreślają piękno nasadzeń i nie wprowadzają sztuczności w ogrodową przestrzeń. Podstawą przy doborze dekoracji powinna być jej spójność z całościową stylistyką ogrodu.

                                
   

Jakie kryteria doboru dekoracji do ogrodu? Sposób i materiał z którego wykonana jest ozdoba. Szczególnie cenne są dekoracje będące rękodziełem który można łączyć się z charakterem ogrodu. Z pewnością należy zwrócić uwagę na dekoracje, które wykonane są trwałe i bez problemów poradzą sobie z różnymi warunkami atmosferycznymi panującymi w ogrodzie w ciągu całego roku kalendarzowego.

Ciekawą propozycją są kule metalowe wykonane z blachy nierdzewnej. Kule metalowe lustrzane mogą leżeć w ogrodzie cały rok. Przepięknie wyglądają w deszczu , gdy rozbijają się o nie spadające krople deszczu. Kule w środku są puste, dlatego utrzymują się na wodzie i można je stosować w oczku wodnym oraz w innych "wodnych" dekoracjach.

Pięknie wyróżniają się także na tle ośnieżonego ogrodu i są całkowicie mrozoodporne.
Cena? Powinna odzwierciedlać wartość przedmiotu. Nie można porównywać cen masowo produkowanych i zarazem krótko-sezonowych ozdób ogrodowych z indywidualnością ozdób, będących dziełem artysty. Niejednokrotnie korzystniej będzie zakupić trwałą dekorację niż tani produkt, który zniszczy się po pierwszej zimie.
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2018

Polecane

pixel